Władysław Pasikowski

7,5
5 382 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Władysław Pasikowski

Piszcie wqasze propozycje i oceny filmów.
Moja propozycja taka:

1."Psy";
2."Glina";
3."Kroll";
4."Psy 2";
5."Słodko-gorzki";
6."Reich"(pod względem montazu to jest najlepszy);
7."Demony wojny wg. Goi";
8."Operacja Samum";

Ogólnie rezyser który powinien byc stawiany w równym rzędzie z najlepszymi w naszym kraju a jakos o nim zapomniano, juz nie wspomne o ocenie na tej stronie bo musiałbym urzyc słów za które by zablokowali mój wpis ;)

kolosimo

Psy 1 + 2, Reich

Psy czesc 1 na pewno lepsza od dwojki, ale gdyby nie Psy 2 to nie widzielibysmy jednego z najlepszych monologow w polskim kinie (rwanie chwasta) a takze na co naprawde stac Zmijewskiego (rewelacyjna rola Wolfa).

A Reich...
Dla mnie osobiscie jest to nie tylko jeden z najlepszych filmow Pasikowskiego ale jeden z najlepszych polskich filmow wogole. Nie ma to byc ani komedia, ani film akcji. Jest to przede wszystkim sentymentalna opowiesc o milosci, ze swietnymi dialogami i genialnym soundtrackiem (ktorego nie da sie nigdzie ani kupic, ani 'sciagnac'). Oczywiscie sa niedociagniecia, takie jak gra pana Pieczynskiego, czy sceny strzelane. Nie zmienia to jednak mojego odbioru filmu, ktory obejrzalem juz wielokrotnie i do ktorego na pewno jeszcze wroce.

kolosimo

LP tytuł filmu śr. arytm. głosy
1 Psy 6,67 30
2 Kroll 5,58 12
3 Słodko gorzki 5,33 6
4 Psy II: Ostatnia krew 5,06 17
5 Demony wojny wg Goi 4,53 15
6 Operacja Samum 4,36 14
7 Reich 3,42 12

Alternatywny_Top_100

Aktualizacja:

LP tytuł filmu śr. arytm. głosy
1 Psy (1992) 7,04 48
2 Kroll (1991) 5,65 23
3 Psy II: Ostatnia krew (1994) 5,17 30
4 Słodko gorzki (1996) 4,18 11
5 Demony wojny wg Goi (1998) 4,25 24
6 Operacja Samum (1999) 3,83 24
7 Reich (2001) 2,82 22

Seriale:
Glina (2003) 7,88 8

Alternatywny_Top_100

Aktualizacja:

LP tytuł filmu śr. arytm. głosy
1 Psy (1992) 7,15 79
2 Pokłosie (2012) 6,58 67
3 Jack Strong (2014) 6,35 49
4 Kroll (1991) 6,05 37
5 Psy II: Ostatnia krew (1994) 5,51 51
6 Demony wojny wg Goi (1998) 4,73 33
7 Słodko gorzki (1996) 4,20 25
8 Operacja Samum (1999) 4,25 32
9 Reich (2001) 2,91 33

Seriale:
Glina (2003) 7,80 10

użytkownik usunięty
kolosimo

1. "Psy"
2. "Psy II: Ostatnia krew"
3. "Kroll"
4. "Reich"
5. "Słodko gorzki"
6. "Operacja Samum"
7. "Demony wojny wg Goi"

Demony wojny...
Psy 2
Psy

kolosimo

1. Kroll
2. Psy
3. Psy II: Ostatnia krew
4. Reich
5. Słodko gorzki
6. Demony wojny według Goi

Niepotrzebny

1.Psy
2.Demony wojny wg Goi
3.Kroll
4.Psy2
5.Operacja Samum
6.Reich

Glina jest serialem jeśli chodzi o mój top seriali o policji to tak:
1.Glina.
2.Fala Zbrodni
3.Pitbull
4.Ekstradycja
5.Sfora
6.Oficer
7.Kryminalni

kolosimo

a mój wpis też by zablokowali jak bym napisała co naprawdę myślę o filmach Pasikowskiego. Ale słowa "chłam" chyba nie zablokują... CHŁAM CHŁAM CHŁAM CHŁAM CHŁAM......

izhunadu

Wpisu nie ma co blokować, ale mógłby być ciut bardziej merytoryczny. Sam chętnie poczytam jakieś argumenty.

Rodion_Raskolnikow

Proszę bardzo. Filmy Pasikowskiego sa ordynarne, wulgarne, obrzydliwe i brudne pod względem całej "atmosfery" tych filmów. Reżyser ten robi swoje "dzieła" w taki sposób jakby chciał wygrać konkurs pt. "skończona ordynarność". Może nie dostał się do roboty w Legii Cudzoziemskiej i teraz swoje fantazje ujawnia w robionych przez siebie filmach nie wiedząc że nawet żołnierze Legii to ludzie z jakąś klasą i po ostrej selekcji. Filmy Pasikowskiego odbiera się jako jeden wielki brud i smród (ta atmosfera, o której wcześniej pisałam), aktorzy wyglądaja jak niedomyci bo taka jest wizja reżysera. Możecie nie wierzyć ale filmów Pasikowskiego nawet skończeni kibole nie są w stanie ogladać bo mówią o nich "ALE K.... CHŁAM."

izhunadu

"filmów Pasikowskiego nawet skończeni kibole nie są w stanie ogladać bo mówią o nich "ALE K.... CHŁAM." - może dlatego, że w tych filmach jest jednak coś więcej niż tylko "k...", "p...", "ch...".

Z resztą argumentów ciężko mi dyskutować, bo to kwestia indywidualnego odbioru i preferencji, czyli co kto lubi. Osobiście mi się atmosfera tych filmów i ich "brud" bardzo podobają, szczególnie jeśli chodzi o trzy pierwsze filmy ("Kroll" i obie części "Psów").

Rodion_Raskolnikow

Hmmmmm.... 1:0 dla Ciebie. Za to, że umiesz ustawić mnie do pionu - tak spokojnie piszesz, że aż jestem pełna podziwu dla Twojej klasy. idąc dalej - 2:0 dla Ciebie - za to, że Twój wcześniejszy wpis "zmusił mnie" do uargumentowania moich poglądów.

A Wy, internauci uczcie się jak Rodion_Raskolnikow zdobywa kobiety ;-) )))

I znowu 3:0 dla Ciebie - bo uświadamiasz, że skoro kibole nie są w stanie tych filmów ogladać to coś w nich musi być. Masz rację! Ale co w tych filmach jest to już pole do popisu dla psychologów, filozofów i innych takich bo ja się wgłębiać nie umiem. Ogólnie Brawo dla Ciebie za to, że mnie pokonałeś ;-)

izhunadu

A dziękuję, miło mi. :) Choć jeszcze bardziej byłoby mi miło, jakbyś się do twórczości pana Pasikowskiego przekonała, ale rzecz jasna nie zmuszam. ;)

Rodion_Raskolnikow

)) ja jestem typowa baba to i babskie filmy do szczęścia mi potrzebne, może dlatego Pasikowski "mi nie podchodzi". Ale naprawdę Twoje opanowanie i klasa "ujarzmiły" moją agresję wobec filmów tego reżysera, a idealnym argumentem podważającym moją opinię zaimponowałeś mi. Życzę Ci wszystkiego dobrego :-)

izhunadu

Widać, że wiele wiesz o Legii Cudzoziemskiej. Tyle samo wiesz o kinie. W filmach Pasikowskiej poza oczywistą fikcją wynikającą z faktu, że filmy są tylko pewnym przedstawieniem świata i tego, że są to w większości filmy sensacyjne nie ma niczego co by nie wynikało z realiów kraju w którym przyszło nam spędzić życie.

Napisałeś/aś "ordynarne, wulgarne, obrzydliwe i brudne pod względem całej "atmosfery" tych filmów" bo taka była komuna. Zresztą do dziś słowa "k...", "p...", "ch..." są nieodzowne wypowiedziom słownym WSZYSTKICH Polaków, więc ten zarzut jest śmieszny i bezpodstawny. Co do brudu to nie wiem w jakim świecie żyjesz, ale ten poza kilkoma szklanymi domami jest strasznie syfiasty.

"aktorzy wyglądają jak niedomyci bo taka jest wizja reżysera"....
aktorzy wyglądają jak niedomyci bo taka jest wizja reżysera :)

"Możecie nie wierzyć ale filmów Pasikowskiego nawet skończeni kibole nie są w stanie ogladać bo mówią o nich "ALE K.... CHŁAM.""

Nie wierzymy.

kosa480

1.Guzik mnie obchodzi w co wierzycie.
2. Jaka komuna???? Kiedy w Polsce była komuna??))))) Owszem był socjalizm a to nie komuna więc doucz się zanim zaczniesz coś pisać.
3. W socjaliźmie nie było takiej wredoty jak teraz, kto klął ten klął ale ludzie o wiele bardziej wtedy szanowali siebie i innych.
4. Do Legii Cudzoziemskiej trudno się dostać, mitem jest że lezą tam same bandziory. I naprawdę jest tam ostra selekcja w tym psychologiczna.
5. Inni reżyserzy też pokazują realia świata i to o wiele mniej paskudnie - więc jednak można.

izhunadu

Tej, ale jesteś debilem:/

"5. Inni reżyserzy też pokazują realia świata i to o wiele mniej paskudnie - więc jednak można." - co to w ogóle ma znaczyć? To co wszystkie filmy powinny pokazywać życie bogatych, czystych, inteligentnych, pięknych ludzi? Przecież od tego kino odeszło już po wojnie, dzięki temu mamy kino autorskie i jak ktoś będzie chciał robić domy z gówna i będzie to miało uzasadnienie to niech to robi.

"3. W socjaliźmie nie było takiej wredoty jak teraz, kto klął ten klął ale ludzie o wiele bardziej wtedy szanowali siebie i innych.." Co przeklinanie ma do szanowania siebie i innych?

"1.Guzik mnie obchodzi w co wierzycie." tego też nie rozumiem, nikt o swojej wierze nigdzie nie pisał.

kosa480

Od. 1. Wcześniej napisałeś "nie wierzymy" - chodziło o to z kibolami.
Od. 3 Jak nie wiesz co przeklinanie ma do szanowania samego siebie to se pomyśl czy chciałbyć żeby twoja dziewczyna klęła jak szalona?
Od. 5 Jak to co to ma znaczyć??)))) W filmach nie chodzi o to co sie pokazuje tylko o to jak sie pokazuje. A swoją drogą pokazywanie w filmach że ludzie mafii nic nie robia tylko leja sie i klna naprawdę bardzo mija się z rzeczywistością. Więc jak nie znasz klimatów to siedź cicho.

izhunadu

" W filmach nie chodzi o to co sie pokazuje tylko o to jak sie pokazuje" na tym chyba możemy zakończyć tę rozmowę.

"Więc jak nie znasz klimatów to siedź cicho." a co do tego to się p*****l bo w przeciągu ostatnich 7 lat obejrzałem prawie 1100 filmów, których ocen się nie wstydzę( w porównaniu do ciebie), więc sobie sprawdź tępa p***o niszcząca filmweb:)

kosa480

)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))) uważaj bo sie własną wściekłością udławisz )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-D

izhunadu

No k***a daj spokój kiedyś na tym portalu dyskusje do czegoś prowadził, a nie tylko "Ty się nie znasz", "Ja wiem lepiej". Było mniej wątku, Ojciec Chrzestny miał 4k, a nie 500k ocen. No k***a żal dupę ściska.

kosa480

chau, chau, chau......

izhunadu

Napisz coś więcej o prawdziwych klimatach w mafii. Nie zatajaj swej swej głębokiej wiedzy i kolosalnego doświadczenia. Zawsze przypuszczałem, że prawdziwi gangsterzy głównie spędzają czas na dyskusjach o fenomenologii i słuchaniu muzyki klasycznej, przerywanych wolontariatem w hospicjach, może wreszcie uda się to potwierdzić.

whh

a jak napiszę, że gangsterzy niańczą chomiki to się uśmiejesz???? ;-)

kolosimo

1. Kroll (10)
2. Psy (9)
3. Psy 2: Ostatnia krew (9)
4. Demony wojny wg Goi (8)
5. Słodko gorzki (7)
6. Operacja Samum (6)
7. Reich (5)

robert2207

1. Reich
2. Demony wojny wg Goi
3. Kroll
4. Psy
5. Psy 2 OK
6. Słodko Gorzki
7. Pokłosie
......

dno. Pokłosie

robert2207

Demony wojny...
Psy 2
Psy

kolosimo

1 - Psy - 6
2 - Psy 2 - 6
3 - Operacja Samum - 6
4 - Kroll - 5
5 - Demony wojny wg Goi - 5

kolosimo

1. Psy 9/10
2. Psy II 8/10
3. Kroll 8/10
4. Demony wojny 7/10
5. Reich 6/10
6. Operacja Samum 5/10
7. Słodko gorzki 4/10

kolosimo

1. Psy (a jak?!) 10/10
2. Psy II 9/10
3. Kroll 9/10
4. Demony wojny 8/10
5. Reich 8/10
6. Pokłosie 8/10
7. Słodko-gorzki 8/10
8. Operacja Samum 8/10

frycio80

1. KROLL -Absolutny hit,kreacje Kozłowskiego,Lindy i Pazury to majstersztyk, (precz z Kordkiem)

2. PSY-klasyk nic dodać nic ująć (Kondrat,znowu Linda i Pazuraw najwyższej formie)

3. PSY 2- jest juz gorzej ale na tamte czasy i moje młodzieńcze lata wystarczyło aby 3 x isć do kina

4.POKŁOSIE-mając gdzieś za plecami całą otoczkę i narodowa debatę o tym czy Polacy są be, bo mordowali żydów, film całkiem udany,
jako thriller sprawdził się

5.OPERACJA SAMUM dobry film-Kondrat z manierą komisarza Halskiego, (Linda i Lubaszenko)
.
.
.
6.DEMONY WOJNY- ujdzie
7.SŁODKO-GORZKI-w kinie byłem, momentami żenujący, ale ogólnie jak u Pasikowskiego dialogi zapadały w pamić
.
.
8.REICH-zasłona milczenia

KRISPO_DE_PALMA

@KRISPO_DE_PALMA
No krótko mówiąc (pisząc) właśnie z tobą się zgadzam. Prawidłowa kolejność ;-).

MrJUVE

Chyba podobny rocznik :)

KRISPO_DE_PALMA

hehehe... no to, który jesteś???

kolosimo

U mnie ranking filmów Pasikowskiego wygląda następująco:
1. Psy
2. Pokłosie
3. Psy 2: Ostatnia krew
4. Demony wojny wg Goi
5. Kroll
6. Słodko-gorzki
7. Reich
8. Operacja Samum

kolosimo

No to ja się nieco wybiję.

1. Słodko gorzki (8/10)
2. Kroll (8/10)
3. Reich (7/10)
4. Pokłosie (7/10)
5. Demony wojny wg Goi (7/10)
6. Psy (6/10)
7. Psy II: Ostatnia krew (6/10)
8. Operacja Samum (4/10)

Amerrozzo

AKTUALIZACJA

1. Słodko gorzki (9/10)
2. Kroll (8/10)
3. Reich (7/10)
4. Pokłosie (7/10)
5. Jack Strong (7/10)
6. Demony wojny wg Goi (7/10)
7. Psy (6/10)
8. Psy II: Ostatnia krew (6/10)
9. Operacja Samum (4/10)

kolosimo

1. Psy - 7/10 ♥
2. Jack Strong - 6/10
3. Psy II: Ostatnia krew - 5/10 ♥
4. Pokłosie - 4/10
5. Kroll - 3/10
6. Operacja Samum - 3/10
7. Demony wojny wg Goi - 2/10
8. Reich - 2/10
9. Słodko gorzki - 1/10

kolosimo

1. Psy 2
2. Psy
3. Demony wojny wg. goi
4. operacja samum
5. Kroll
6. Reich
7. Słodko gorzki
8. Jack Strong
9. Pokłosie

kolosimo

Tak. Film Psy jest najlepszy. Ktoś wy mienił Jacka Stronga i Pokłosie. Pokłosie mi się nie podobało (tematyka). A Jack Strong jest niedopracowany/blady.

jagoda49

O czym jest Pokłosie?

kosa480

Przeczytaj w opisie filmu w Filmweb. O agresywnym zachowaniu ludzi na wsi w związku z wyjaśnianiem i upamiętnianiem przez jednego z mieszkańców losu Żydów podczas wojny.

jagoda49

No widzisz, a według mnie ten film jest o trudnej relacji między braćmi.

kosa480

O relacji między braćmi też jest, ale mnie drażni ten drugi temat .

jagoda49

Jack Strong też jest antypolski?

kosa480

Nie patrzyłam na ten film pod tym kątem, chociaż. każdy z nas ma pewnie jakieś swoje poglądy. W filmie Psy bohaterowie byli mocni/wyraziści, a w Jacku Strongu, ten główny bohater to ciapa/ofiara losu/blada postać i to mi nie odpowiadało.

jagoda49

Taaa ciapowaty, facet żyje w permanentnym stresie, czytałaś cokolwiek o Kuklińskim?
Scena gdzie o mało co się nie przyznaje i wyciera się dokumentem o twarz jest scena z życia płk Kuklińskiego. Tak samo jak zgniecenie dokumentów gdy stanął przed Jaruzelskim. Nerwowość, ciągły strach przed wykryciem, permanentny stres. Te uczucia świetnie widać w grze Dorocińskiego. Franz Maurer to postać fikcyjna, Ryszard Kukliński prawdziwa.
Lubie i Linde i Dorocińskiego, Dorociński jednak nie gra teatralnie, wręcz pozersko, co czasem Lindzie niestety się zdarzało się również w filmach Pasikowskiego.

aliveinchains

Czytałam i wiem bardzo dużo o Kuklińskim. Nie był takim nowicjuszem w szpiegostwie i nie zachowywał się tak naiwnie jak pokazano w filmie. Ale mnie nie o to chodzi. Jeśli ktoś nakręca film historyczny, to niech sobie robi nudny film. Natomiast od filmu akcji spodziewałam się czegoś więcej.

kolosimo

1. Jack Strong
2. Reich
3. Demony Wojny wg Goi
4. Psy
5. Kroll
6. Psy 2 OK
7. Słodko Gorzki
8. Operacja Samum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones