PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1142}

Psy

7,7 212 070
ocen
7,7 10 1 212070
7,3 41
ocen krytyków
Psy
powrót do forum filmu Psy

nijakie

ocenił(a) film na 2

Przeczytałam o tym filmie krótką ocenkę w gazecie: "Hollywood a la Tarantino-po polsku...." Dodatkowo oceniono na cztery gwiazdki. I w tym momencie zaczęłam współczuć recenzentowi, albowiem ten czy inni mają jakieś kompleksy i niestety nie potrafią rodzimego kina oceniać bez sentymentów. Oczywiście przeczytałam jeszcze raz, czy zestawia aby na pewno z wybitnym mistrzem, jakim jest bez wątpienia Tarantino. A jednak. Cóż. Psy to dla mnie kino nad wyraz przeciętne. Oglądałam ze względu na świetną rolę Kondrata. I tylko dla niego. Bowiem fabuła jest liniowa, dialogi nie zachwycają, tyle że wzbogacone przekleństwami, których nadmiar powoli śmieszy. Nic ponad mordobicie- tyle że po polsku. Wolę już więc filmy z Jetem Li- większość równie głupia, natomiast ładny fighting można przynajmniej ujrzeć. Tu tylko Linda, niby ...jak to brzmiało...? A tak- "...kultowa rola Bogusława Lindy". Kultowa czy nie obraz oceniam na 2/10. Nie daję na minus bo za małe wrażenie na mnie zrobił niegdyś, aby zasłużył na coś innego niż obojętne podejście.

Arrakin

W zasadzie tak
W zasadzie tak jest jak piszesz. Psy sa przecietne. Ale w tamtym czasie, w dobie nijakich filmow a'la Mlode Wilki, wydawal sie mocnym uderzeniem, kinem akcji z dobra obsada aktorksa (Kondrat, Gajos, Linda). To nie byl najlpszy film Lindy, miewal DUZO lepsze, a jednak przez wielu kojarzony jest z nim. Moze dlatego, ze film pokazuje zamkniecie epoki komunizmu i caly ten bajzel, ktory po niej zostal. Nagle wolno to czego nie wolno bylo wolno kiedys. Przy okazji drazni mnie, ze w co 3-cim polskim filmie leca przeklenstwa jak z karabinu madszynowego. Po co? Kiedys tego nie bylo, a robilo sie o 100 razy lepsze filmy.

ocenił(a) film na 2
Napoleon

:):)

To Tobie przed chwilką odpisywałam na Matrixa:) Więc odwiedziłam już Twa stronkę- lubisz chyba polskie filmy:)
Co do tego: Tak, owszem- pokazano to co wcześniej było zakazane...ale nie do końca. Popiół i diament już to pokazał i to w sposób o wiele subtelniejszy i liryczny. Tzn. oczywiście -nie upadek komunizmu, ale jest w tym filmie wiele odnośników do tego czym jest komunizm i...do owego burdelu również.
Przekleństwa? Właśnie ów film pozostanie na zawsze ich spisem i z nimi kojarzony będzie. I uważam że jest to o wiele bardziej logiczne i sprawiedliwe niż np. kojarzenie Urodzonych morderców wyłącznie z przemocą.
W Psach jest wiele odnośników do rzeczywistości, ale można było sobie pozwolić na więcej, zamiast tego mamy Rambo - Franza i potok łaciny niekoniecznie klasycznej.

Arrakin

Zgadzam sie w zupelnosci
Film jest do dupy, bo nie gra tam gwiazda swiatowego formatu jaka jest Hulk Hogan. Hulk tchnal by w ten film na pewno troche zycia, a przeklenstwa z jego ust juz tak nie raza. Bylby to wtedy film, w ktorym przemoc i lacina sa jak najbardziej na miejscu. Po prostu Hulk jest aktorem, ktory w kazdej roli wypada powalajaco i wypadl by powalajaco rowniez w tej. Hulk Hogan jest aktorem-idealem, ktory mi sie niemal sni po nocach. Jego gra jest subtelna i wyrafinowana. Nigdy juz nie zobacze aktora lepszego do niego. Jest kilku, ktorzy probuja dojsc do jego perfekcji, ale im sie to nie uda. Sa to np. Dolph Lundgren, Jean-Claude van Damme, Sylvester Stallone i inne barachlo. Tak wiec podkreslam jeszcze raz, ze Hulk zmienilby oblicze tego - kiepskiego w tej postaci - filmu

ocenił(a) film na 2
Kalito

Że też ja to piszę....
Trafnie zauważyłeś kolego. Myślę że w tym właśnie tkwi ów problem. Twój Idol bowiem uczyniłby z niego poezję, a podwórkowa łacina zmieniłaby się w mini- monologi hamletowskie! I jakież to byłoby innowacyjne! Niestety, zauważ że to kino polskie i gwiazdy coś warte nie są w nim znane. Należy angażować więc "Tanią Siłę Roboczą"....i efekty później są właśnie takie. No cóż...nie nam oceniać wyroki wyższe:>>

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones