PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1142}

Psy

7,7 212 037
ocen
7,7 10 1 212037
7,3 41
ocen krytyków
Psy
powrót do forum filmu Psy

Psy... wszyscy to znają. Walka, zabijanie, samotny bohater przeciw mafii. Okrojona wersja amerykańskich klasyków. Problem w tym, że w polsce chyba tylko Pasikowski tworzy filmy gdzie bohater podejmuje samotną kurcjatę przeciw złu.
Szkoda, bo nieźle mu to wychodzi.

Były ubek, nagle chce służyć polsce mimo przeciwnościom losu.
Razem z innymi jemu podobnymi rozliczają się z przeszłością już na początku filmu.
Z czystą kartą w aktach zaczynają służbę w odnowionej polsce. Problem w tym, że poza aktami przeciw nim są zwierzchnicy. Już na pierwszej akcji większość z nich ginie.
Mauer sam wyrusza przeciw złu. Złość potęguje w nim, że jego laska puściła się z jego najlepszym kumplem.

Film w którym grała cała śmietanka polskich aktrów.
Boguś Linda naprawdę nieźle się w nim sprawił. Trochę przypominał mi Bruca Willisa ze szklanej pułapki. Pochwalić trzeba też Janusza Gajosa, za rolę grubego groźnego faceta.

Film stał się chyba podstawowym tworem dla każdego męskiego widza w polsce.
Honor, zasady... strzelanina. Wszystko co lubią, tu jest.
Ocena:7,5/10

ocenił(a) film na 8
zwichrowaniec

oj kolego.. nie tylko dla mężczyzn! trochę seksistowsko to zabrzmiało!
uwierz,nie wszystkie kobiety oglądają płaczliwe melodramaty i komedie romantyczne :)
film faktycznie kultowy i bardzo klimatyczny, a mina Bogusia rozwala:)

ocenił(a) film na 7
kasiulec90

Chodziło mi raczej o to do kogo kierowana była ta historia. Wszystko jest w nim przedstawione z męskiej perspektywy.
Oglądanie filmów rządzi się swoimi prawami... jak do mnie wejdziesz to też zobaczysz pełno dramatów, jakiś melodramacik, komedie romantyczne itp.
Jestem za przełammy stereotypy... ale to nie zmienia faktu że film pisany był ze wspomnianej już perspektywy (np. to że Angela poszła z najlepszym kumplem Franza. Nie pokazano dlaczego, powodów itp. sam fakt)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones