PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1142}

Psy

7,7 212 070
ocen
7,7 10 1 212070
7,3 41
ocen krytyków
Psy
powrót do forum filmu Psy

Suki

ocenił(a) film na 10

Wbrew opinii, bardzo dobry film. Opowieść o bezradności polskiej policji, o przyjaźni, o wyższości mężczyzn...Bardzo sprawnie zrobiony (akcja policyjna), dobrze zagrany. Choć zakończenie trochę przewidywalne, jest to jeden z najlepszych polskich filmów.

Wieloryb

Veto!!!!
O wyższości mężczyzn...? nad kim? chyba nei chcesz tego powiedziec, co ja myślę że chcesz....

w przedziwny sposób w filmie "Psy" przejawia się owa wyższość..jeżeli na wiecznym przeklinaniu, przemocy i braku chęci na cokolwiek poza alkoholem, papierosami i tego typu to jestem taką "wyższość" w stanie uznać.....
A co do filmu to nie rozumiem, doprawdy, czemu on jest taki kultowy i dobry...to tylko demaskacja polskiej rzeczywistości po '89...pierwszych lat nowego systemu, do którego nikt nie był w stanie się szybko przystosować.
Może i doberze zrobiony, pod względem technicznym, ale to wszystko....w treści mało odkrywczy.... Pasikowski ma doprawdy dziwne inklinacje społeczne....

ocenił(a) film na 8
Ola

Po części popieram!
Zgadzam się z tobą w pełni, jeśli chodzi o tą "wyższość" mężczyzn. Nad czym oni są wyżej Tomku? Nad Kobietami (bo to chyba pierwsze nasuwające się skojażenie)? A może nad własnym intelektem (ale o tym raczej byś nie pomyślał ;-)? A co do przeklinania i rozlewu krwi, to nie mam nic przeciwko - stwarza to niepowtarzalny "swojski" klimat :-) I tak wszyscy klną więc po co się ukrywać???

ocenił(a) film na 9
Ola

Ola może lista schindlera też jest mało odkrywcza przecież wszyscy wiemy że żydzi mieli przejebane a ojciec chrzestny no co wy się teraz obudziliscie mafie rządzą swiatem od zalania dziejów. Pytanie czego ty się spodziewałaś po dramacie sensacyjnym którego akcja dzieje się właśnie w czasach zmiany ustroju politycznego, który dla niektórych jest zmianą całego życia utratą wszelkich wartości i norm, czego skutkiem może być zachowanie takie jak w filmie. Film pokazuje na przykładzie Franza jak wygląda popadanie w anomie łącznie a nawet przede wszystkim z próbą samobójcza na końcu. Film jest kultowy z wielu powodów ale najwiekszym jest to że aż bije od niego realizmem, oczywiscie sceny i niektóre wydarzenia są prze kolorowane ale jak już wspomniałem wcześniej to film sensacyjny a nie obyczajowy i wypominanie takich scen to błazenastwo podobne do wysmiewania nieśmiertelności Tony'ego Montany pod koniec człowieka z blizną. Może zanim następnym razem zaczniesz wydawać sądy i oceniać tendencje społeczne takich ludzi jak Pasikowski trochę dłużej się zastanowisz

ocenił(a) film na 6
pastor_x

"od zalania dziejów"? :D:D:D freud by ci coś powiedział :>

ocenił(a) film na 6
Wieloryb

o, nie zgodzę się, myslałam, że franz będzie miał na tyle honoru, by przynajmniej siebie nie próbować zabić

un_yah

To było nawiązanie do kina Scorsese. Przypomnij sobie ostatnie sceny "Taksówkarza"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones