PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1142}

Psy

7,7 212 037
ocen
7,7 10 1 212037
7,3 41
ocen krytyków
Psy
powrót do forum filmu Psy

Nie rozumiem "kultu" Lindy jako świetnego aktora. Według mnie pan Bogusław w większości
filmów gra tak samo(syndrom Olbrychskiego).

ocenił(a) film na 8
Edmond__Dantes

Widzisz... Przeglądając historię obejrzanych przez Ciebie filmów, na czym opieram swoją myśl, zauważyłem, że nie ma tam zbyt wielupozycji z Lindą, więc może za mało widziałeś, aby to obiektywnie ocenić. Prawda jest taka, że jest on aktorem typowym dla polskiego kina akcji, a tam, trzeba przyznać, że nie ma wielkiego pola do popisu dla głównych bohaterów. Porównaj go np. z takim Brucem Willisem albo Sylvestrem Stallone. O ile ten drugi grywał w swoim czasie w ambitniejszych produkcjach jak np. "Rocky", to Brucowi Willisowi też możesz zarzucić, że w większości filmów gra tak samo, bo tego od niego wymagają, bo gra w takich filmach. Grając w filmie akcji musisz być twardzielem, niezniszczalnym, nie do zdarcia i to jest schemat, który się powtarza. W filmie akcji nie ma miejsca na głębokie refleksje i przemyślenia charakterystyczne dla troszkę bardziej ambitnych dzieł. Co więcej, nawet gdyby któryś z wymienionych powyżej aktorów załapał się na rolę w filmie tak ambitnym jak filmy Tarkowskiego albo Bergmana, to wyglądałoby to umówmy się... dziwnie i w tym momencie ludzie zaczęliby narzekać, że aktor zagrał sztucznie i nie pasował do roli itp. Bogusław Linda jest typowym aktorem kina akcji i jako taki powinien być oceniany. Tak uważam. Pozdrawiam!

P.S Warto też wziąć poprawkę na to, że jednak polskie filmy raczej nie należą do najlepszych, więc apeluję o wyrozumiałość... ;)

ocenił(a) film na 6
mic03

Sa aktorzy, którzy świetnie wyglądają tylko w komediach, inni w poważnych dramatycznych rolach, a jeszcze inni w filmach akcji. Niekwestionuje tego. Napisałem tylko, że Pazura przyćmił Linde w "psach". Nie mówię tu oczywiście o postaci ale o grze aktora. Być może ktoś powie, że Pazura mial bardziej ekspresyjna rolę ale fakt jest faktem Cezary pokazał klasę. Jeżeli chodzi o Linde to jakoś mnie jego rola nie powalila ale to tylko moja subiektywna opinia.

ocenił(a) film na 10
Edmond__Dantes

Ja też tak miałem po pierwszym obejrzeniu filmu. Po drugim stwierdziłem, że to świetna rola. Mimo tego, że przewyższył go Czarek. Linda nie gra tak samo, chyba, że występuje w filmach akcji, to rozumiem. Gra różne role, prawie wszystko (od wrażliwców z lat 80-tych, po postacie historyczne i literackie, nawet komediowe), ale oczywiście wszystkim i tak jest głównie znany z filmów akcji. Jak dla mnie to jedna z lepszych jego ról w filmie akcji i większość jego tekstów w tym filmie jest fenomenalny. Linda zawsze gra zaiebiście i tyle.

ocenił(a) film na 8
mic03

Linda nie jest tylko "typowym aktorem kina akcji" - tzn zdarzały mu się inne role i wypadał w nich świetnie: chociażby w "Przypadku" czy w "Panu Tadeuszu - jak dla mnie fantastyczna rola!
W "Psach" natomiast grał specyficzną klasyczną dla gatunku role gdzie nie było miejsca na emocjonalne szarżowanie, na które u jego boku mógł śmiało sobie pozwolić Pazura. Ten zresztą - moim zdaniem - momentami przesadzał z ekspresją, natomiast Linda idealnie wpasował się w rolę. Dla mnie trudniejsze jest zagranie takiego zimnego cynika w którym gdzieś na dnie tlą się emocje, które tylko czasem mocniej się rozżarzają, niż ekstrawertyka który dużo krzyczy, płacze i macha rękami.
Co zaś do Bruce'a Willisa to chyba nie widziałeś go w zbyt wielu filmach. Miał co najmniej kilka ról, gdzie wyłamywał się ze swojej hollywoodzkiej szufladki, i co najmniej kilka ról, które choć skrojone były dość klasycznie dla filmów akcji, odegrał po prostu rewelacyjnie. Jest świetnym aktorem - jak dla mnie o niebo lepszym od Stallone'a który zagrał nieźle w pierwszym Rockym i Rambo ale potem nic ambitniejszego, ani specjalnie trudnego do zagrania już mu się nie trafiło. Nie mówiąc już o "nietypowych" rolach. Nie będę deprecjonował Sylwka bo to jest ikona Hollywood ale zestawianie go z Willisem i twierdzenie, że ma większy potencjał aktorski to dla mnie nieporozumienie. Zobacz sobie "12 Małp", zwróć uwagę na jego rolę w "Pulp Fiction", obejrzyj jakąś komedie z jego udziałem - wtedy zobaczysz że gość to aktor z krwi i kości a nie jedynie sensacyjny wykidajło.

Edmond__Dantes

Zgadzam się że Pazura pokazał wielką klasę aktorską w tym filmie.

ocenił(a) film na 9
Edmond__Dantes

Odpowiedź jest prosta, Linda strzelał z kałacha, żując w międzyczasie gumę, a Pazura co najwyżej pożyczonym fotograficznym aparatem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones