PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1142}

Psy

7,7 212 070
ocen
7,7 10 1 212070
7,3 41
ocen krytyków
Psy
powrót do forum filmu Psy

Nurtuje mnie jedna nieścisłość dotycząca kompetencji i umiejętności byłych ubeków w filmie. W scenie w hotelu, mamy rażący przykład niekompetencji byłych ubeków, ścigających za komuny drukarzy ulotek, w walce z prawdziwymi przestępcami. Z kolei Franz, podczas rozmowy z Wielkim Marianem, niejako temu zaprzecza. Twierdzi, że byli ubecy pracowali w najlepiej zorganizowanej mafii świata, potrafią każdego wytropić i załatwić i że jest to dla nich rutyna.
Druga kwestia, która mnie nurtuje, to o kim wypowiada się pijany ubek "jego teść to był dyktator i menda" Czy chodzi o Morawca?

waltanmari

Franz jako profesjonalistów ma pewnie na myśli takich ludzi jak Gross, którzy doskonale odnaleźli się w nowej rzeczywistości, korzystając z kontaktów i doświadczeń nabytych jeszcze w czasie pracy w resorcie.
Co do drugiej kwestii, to gratuluję spostrzegawczości- rzeczywiście pada dwukrotnie taka kwestia z ust pijanego eSBeka. Może chodzi o byłego teścia Franza- wiceministra spraw wewnętrznych?

użytkownik usunięty
mipal_2

Żona Franza nazywała się Kurzepa, nie Morawiec.

ocenił(a) film na 10
waltanmari

Jeśli chodzi o "jego teść to był dyktator i menda" to chciałbym dodać, że Linda spotykał się za komuny z córką Jaruzelskiego. Tak gdzieś wyczytałem. Nie wiem czy to prawda ale możliwe, że Pasikowski rzucił taki tekst do scenariusza dla jaj i nie był on związany z fabułą filmu a prawdziwym życiem aktora. To byłoby dobre....

ocenił(a) film na 10
waltanmari

A jeśli chodzi o pierwsze zagadnienie co do umiejętności ubeków, to nie wszyscy byli przecież specjalistami od mokrej roboty. Tylko niewielki procent ubeków to byli specjaliści, tzw. nieznani sprawcy, czy osławione komando zabójców z sb. Im mniej osób było wtajemniczonych tym lepiej. Pozostali to byli karierowicze, tępi sadyści lub cwaniaki. Nie znali się na cichym zabijaniu i jedyne co mogli zrobić to tuszować zbrodnie przełożonych, lub udawać, że nic się nie wie. Jeśli wszyscy esbecy byliby świetnie wyszkolonymi, bezlitosnymi zabójcami to po 89 byłby tutaj niezły Sajgon.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones